Volg ons op

STEM-project Waterrecuperatie

thumbnail_image001
Vorige slide
Volgende slide

Op het TAL vinden we het belangrijk dat onze leerlingen hun kennis en vaardigheden inzetten voor anderen. Met de resultaten van onze TAL-academy moeten mensen in Lokeren beter worden. En dit keer zijn die mensen onze TAL-jongens!

2 leerlingen in het 6e jaar Elektromechanica (TSO) werken aan een eindwerk waarbij ze regenwater recupereren voor gebruik in onze jongenstoiletten. Zo maken ze onze school duurzamer en verbruiken we minder water wat meteen ook een besparing op energiekosten betekent.

 

Murat en Halil leggen je uit hoe ze dit doen en vooral: je hoort hun passie van STEM en techniek. Samen met hun leraar Koenraad Vansever neme ze verantwoordelijkheid voor het hele proces: ze plannen, bestellen het nodige materiaal en geven instructies aan de leerlingen van 6 Centrale verwarming en sanitair (BSO) die de buizen leggen om het gefilterde water van de motor naar de toiletten te krijgen.

 

Onze school kreeg hiervoor financiële middelen van RTC Oost-Vlaanderen.

Bekijk het filmpje hier: https://www.youtube.com/watch?v=jV0HgIEnZeQ&t=2s.